سامانه مدیریت نشریات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

معرفی دفتر مجلات دانشگاه

 دانشگاه علوم کشاورزی منابع طبیعی گرگان در راستای ایفای نقش خود در تولید علم و گسترش مرزهای دانش از سال 1372 فعالیت خود را در زمینه چاپ مجلات علمی آغاز و در سال1373 اولین شماره از مجله  علوم کشاورزی ومنابع طبیعی به چاپ رسانید.

این مجله از تاریخ 19/3/1375 به کسب درجه علمی و ترویجی نائل گردید و از تاریخ 17/7/1378 به  درجه علمی – پژوهشی ارتقا یافت.

از سال 1386 چاپ مجله بین المللی تولید گیاهی Plant production آغاز گردید. این مجله در سال 1388 به کسب درجه علمی ISI  و کسب عنوان نشریه ممتاز بین المللی در مراسم هفته پژوهش همان سال نائل گردید این مجله در سال 2009 دارای درجه If  0.35 شده است ودر ادامه رشد علمی خود در سال 2011 این رتبه به   1.10 ارتقا یافت.

از زمستان سال 1386 جهت ساماندهی وگسترش امور مربوط به مجلات دانشگاه، دفتر مجلات دانشگاه تشکیل گردید و مجلات جدید(مجله الکترونیک تولید گیاهان زراعی- مجله الکترونیک علوم کشاورزی و منابع طبیعی گلستان- مجله الکترونیک فرآوری و نگهداری مواد غذایی) فعالیت خود را در کنار مجلات دیگر آغاز نمودند؛ به این صورت که از سال 1387 مجله الکترونیک تولید گیاهان زراعی با همکاری دانشگاه و انجمن زراعت  با درجه علمی – پژوهشی شروع به ­کار نمود و مجله الکترونیک علوم کشاورزی و منابع طبیعی گلستان نیز در سال 1387 با همکاری اداره کل هواشناسی استان گلستان و جهاد کشاورزی گلستان با درجه علمی – ترویجی تاسال 1390به چاپ رسید. در سال1388 و در راستای سیاست تخصصی شدن مجلات، توسط کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجله علوم کشاورزی ومنابع طبیعی فعالیتش متوقف وسه مجله با عناوین پژوهش­های تولید گیاهی – پژوهش­های علوم و فناوری چوب و جنگل و پژوهش­های حفاظت آب و خاک ( با حفظ درجه علمی – پژوهشی و سابقه چاپ ) تقسیم شده است.همچنین در سال 1388 مجله الکترونیک فرآوری و نگهداری مواد غذایی نیز با همکاری انجمن متخصصین صنایع غذایی فعالیت خود را آغاز کرد در ادامه رشد مجلات منتشره این دانشگاه در دی ماه سال 1390مجله خاک وتولید پایداربا درجه علمی وپژوهشی موفق به دریافت مجوز چاپ از کمیسیون بررسی نشریات کشور گردید ودر حال حاضر تعداد 17عنوان مجله در این مرکز در حال چاپ  ویا راه اندازی می باشد.

در سال 1390سامانه نشریات دفتر مجلات دانشگاه راه اندازی گردید تا کلیه محققین ونویسندگان محترم مقالات به شکل ساده تر وراحت تری نسبت به ارسال وپیگیری مقالات خود اقدام فرمایند.

به استحضار کلیه عزیزان ومخاطبین محترم می رساند که مجلات منتشره این دفتر در آدرسهای  ISC ، Magiran ، SID.ir ، irandoc نمایه می شوند.

مجلات در حال چاپ این دانشگاه :- مجله بین المللی(ISI) تولید گیاهی(Plant production )، مجله پژوهش­های تولید گیاهی – پژوهش­های علوم و فناوری چوب و جنگل- پژوهش­های حفاظت آب و خاک  - مجله  تولید گیاهان زراعی- مجله مدیریت خاک و تولید پایدار - مجله حفاظت وبهره برداری از منابع طبیعی ومجله بهره برداری وپرورش آبزیان، پژوهش در نشخوارکنندگان. تعدادی مجله در دست بهره برداری می باشد که شامل علوم مختلف کشاورزی ومنابع طبیعی می باشد.